سینت جانز ورت

اطالاعات اساسی :


نحوه و مقدار مصرف : روزانه یک تا دوکپسول            میزان مصرفی در هر قوطی : 30[table width ="100%" style ="table-striped table-bordered table-hover" responsive ="true"] [table_head] [th_column]مقدار مواد موجود در هر کپسول[/th_column] [th_column]مشخصات ترکیبات موثر در هر کپسول[/th_column] [/table_head] [table_body] [table_row] [row_column]500 mg [/row_column] [row_column]ST. JOHN’ S WORT[/row_column] [/table_row] [/table_body] [/table]موارد مصرف / خاصيت درماني مورد نظر :

کمک به درمان اضطراب، بی خوابی، افسردگی
دریونان قدیم و از زمان بقراط، مصرف این گیاه برای بهبود بسیاری از بیماری ها تجویز می شده است. مهمترین قسمت این گیاه، گل و گلبرگ های آن می باشد که حاوی ماده مؤثره هایپرسین است. ماده مؤثره هایپرسین با اثرگذاری خود برروی عملکرد مغز، باعث حفظ تعادل و ثبات روحی افراد میشود.

مطالعات بالینی نشان داده است که این ماده دارای خواص ضد افسردگی، ضد ویروسی و ضد میکروبی می باشد. خواص ضد ویروسی و ضد میکروبی این گیاه می تواند در جلوگیری و یا کاهش ابتلاء به بیماری های ویروسی نظیر تبخال و زگیل های پوستی و حتی ایدز مؤثر باشد. هایپرسین و سودوهایپرسین می تواند عامل جلوگیری از غلاف محافظتی ویروس باشد و در نتیجه از رشد میکروب ها جلوگیری می نماید.

مطالعات بالینی نشان داده که St. John’ s wort می تواند در ترک سیگار، ADHD (اختلال کم‌توجّهی – بیش‌فعالی) و همچنین نقش مهمی در بهبود سرطان و HIV داشته باشد.

میزان مصرف:

روزانه یک تا دوکپسول .

موارد احتیاط:

در دوران بارداری و شیردهی و یا مصرف طولانی با مشورت پزشک یا داروساز مصرف شود.


عصاره استاندارده شده این گیاه حاوی 3% ماده هایپرسین است و در موارد زیر مؤثرواقع می شود:

  1. جلوگیری و کاهش افسردگی واضطراب
  2. جلوگیری و کاهش عفونت های میکروبی و ویروسی
  3. جلوگیری و یا کاهش در ابتلا به آنفولانزا، هپاتیتC و تبخال های موضعی
  4. Neuralgia(دردهای عصبی)
  5. بهبود زخمها و سوختگی ها
  6. کمک به ترک سیگار

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

هجده − 4 =