دایجس بس

این مکمل  جهت بهبود هضم غذا و بهبود عملکرد سیستم گوارشی ساخته شده است. همچنین، علاوه بر داشتن آنزیم های ضروری، شامل بتائین است که باعث افزایش هضم چربی و پروتئین میشود.

سلولاز: این ماده قادر به جذب مقادیر زیادی آب در بدن است که در نتیجه در ایجاد آرامش سیستم گوارش بدن و جلوگیری از یبوست و بواسیر و همچنین در جلوگیری از ابتلاء به سرطان گوارش تأثیر بسزایی دارد. آنزیم سلولاز، تنها آنزیمی است که قادر به هضم سلولز در سیستم گوارش انسان است.

لیپاز: جزء یکی از سه گروه آنزیم هایی هست که توسط لوزالمعده ساخته می شود و از منابع غذایی تأمین نمی­گردد. این آنزیم قادر است تری گلیسیرید ها را به گلیسرول و اسیدچرب تبدیل کند تا بهتر قابل جذب شوند. لیپاز در درمان مشکلات گوارشی ناشی از کمبود تغذیه ای بکار میرود. همچنین در جذب آسانتر مواد غذائی می­تواند تغذیه بدن را در سطح سالم و طبیعی نگاه دارد.

مالتاز: نقش مهمی در فرایندهای آنزیمی دارد که در هضم نشاسته و قند موجود در غلات و سایر مواد غذایی به همراه سایرآنزیمها، در تبدیل نشاسته و قندهای پیچیده به اجزاء ساده­تر و قابل هضم نقش اساسی را ایفا می کند.

آمیلاز: بطورطبیعی در بزاق، آنزیمهای لوزالعده و روده باریک یافت می شود و باعث تجزیه زنجیره­های پلی ساکاریدی مانند نشاسته به اجزای کوچکتر و دی ساکاریدهایی مانندمالتوزمی شود و نقش مهمی در هضم کربوهیدراتها دارد و می تواند به افرادی که به گلوتن موجود در نان و غلات حساسیت دارند، کمک نماید.

لاکتاز: این آنزیم غالباً در سلول های تمایزیافته پرزهای روده کوچک یافت می شود و برای هیدرولیز لاکتوز موجود در شیرضروری است.کمبود این آنزیم سبب عدم تحمل لاکتوز می شود.

پروتئاز: دارای اهمیت زیادی درکنترل فعالیت سلولی می باشند و قادرندکه پروتئین ها و پپتیدها را تجزیه و به اسیدهای آمینه و اجزاء متشکله و یا زنجیره های ارتباطی آنها تبدیل نمایند.

به منظور تقویت هضم غذا، پروتئاز  DDP اضافه شده است. نقش آن در تجزیه گلوتن موجود در غلات و کازئین موجود در لبنیات به اجزاء کوچک و آسان تر قابل جذب می باشد. کمبود این آنزیم بویژه با بیماری هایی مانند، Celiac، Crohn’s ، Ulcers و Colitis مرتبط است.

ال گلوتامین: یکی از اسیدهای آمینه می باشد که بیشتر به منظور محافظت از سیستم ایمنی و گوارشی بدن مطرح می باشد. در درمان مشکلات گوارشی مانند ، Ulcers و همچنین Colitis و غیره مؤثر است.

اینورتاز: موجب افزایش هضم کلی کربوهیدراتها می شود و یکی از آنزیمهای ضروری در هضم قندهاست و نقش کلیدی در فرایندهای گوارشی دارد. با افزایش سن، بطورطبیعی این آنزیم کاهش می یابد و بدون آن برخی از اشکال قندها و کربوهیدراتهای مفید برای بدن، بخوبی هضم و جذب نمی شوند.

بتائین: یکی از اجزاء ضروری برای متابولیسم و جذب موادغذایی بویژه جذب پروتئینها، ویتامین B12، کلسیم و آهن می باشد. همچنین، در فرایندهای سم زدایی کلی بدن مفید است. درهضم چربیها و پروتئینها مؤثر است.

پپتیداز: نقش مهم آن درشکستن پروتئینها و نهایتاً تولید مقادیر بالایی از آمینواسیدهای مورد نیاز بدن می باشد.

آلفاگالاکتوزیداز: که درهضم قندهای پیچیده و چربی ها کمک بسزایی می کند. عدم حضور آن باعث می شود تا کمپلکسهای قند-چربی در روده و سایر قسمتهای بدن تجمع یابند. از فوائد آن: 1-کمک به هضم، 2- کاهش گازهای روده و 3-عدم تحمل کربوهیدراتهای پیچیده میباشد.Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

هجده − هفده =