مقدار دوز مصرفی

محتویات هر کپسول

100 میلی گرم

عصاره بامبو(Bambusa Vulgaris)

شامل 70 میلی گرم سلیکای ارگانیک

200 میلی گرم

کلسیم سیترات شامل 40 میلی گرم کلسیم

مقدار مصرف: 2 کپسول در روز صبح و شب

توضیح و توصیف: بامبو علفی است خوردنی که در طول هزاران سال بخشی از رژیم غذائی بشر را تشکیل می داده است. همچنین این گیاه غذای اصلی انواع مختلف پستانداران مانند فیل های هندی نیز هست. فیل هندی کوچکتر از نوع آفریقایی آن می باشد. اما در عوض بسیار قویتر است. پاندای قول پیکر چینی به طور اختصاصی از گیاه بامبو تغذیه می کند و استخوان بندی آن بسیار قوی و در عین حال بسیار قابل انعطاف است. تصور می شود که این خصوصیات بی نظیر تا حدی در نتیجه وجود مقدار سلیکای بالا در گیاه بامبو می باشد. عصاره گیاه بامبو غنی ترین منبع سلیس طبیعی است که تا بحال شناخته شده است. حاوی بیش از 70% سلیکای ارگانیک می باشد. این مقدار بیش از 10 برابر سطح سلیکای موجود در گیاه پر مصرف دم اسب( Equisetum) است که دارای 7- 5 درصد سلیکا می باشد. عصاره Bambo Sil از ساقه بامبوی Tabashir در هندوستان تهیه می شود. (Bambusa Vulgaris ) سیلیسم(Si) پس از اکسیژن فراوان ترین عنصر و به دختر عنصر کربن معروف است.

اهمیت سلیسیم به عنوان یک ماده مغذی ضروری تا سال 1972 نا شناخته باقی مانده بود، اما هم اکنون مشخص شده است که این ماده نقش مهمی در ساختارپوست، لیگامنتها، تاندونها و استخوانها ایفا میکند. بدن همواره اسید سیلسیک رامتابولیزه میکند. سلیکا از طریق فرآیندهای طبیعی مانند دفع ادرار، ریزش مو و کوتاه کردن ناخن از بدن خارج می شود. ترشح طبیعی سلیکا 10 تا 40 میلی گرم در روزاست. این مقدار ذخیره سلیکا برای حفظ تندرستی بسیار ضروری است. با بالا رفتن سن سلیکای کمتری جذب بدن می شود و بنابراین مصرف مکمل Bambo Sil موجب حفظ تعادل مورد نیاز می شود و اثرات پیری زودرس را کاهش می دهد. کارشناسان بر این عقیده اند که استفاده از سیلیکون( silicon) سیستم کار قلب را بهبود می بخشد و موجب انجام ساختاری انعطاف پذیری و نفوذ پذیری شریانها می شود. سلیکا در کاهش چربی خون کلسترول مفید است. کمبود سلیکون می تواند موجب بیماری آرتریواسکلروزیس گردد. در افرادی که دچار ناراحتی های قلبی نیستند مقدار سیلکون موجود در شریان ها تا 14 برابر بیشتر است. سیلکون وضعیت موها، ناخنها، دندانها، لثه ها و پوست را بهبود می بخشد و در تسکین اگزما و سرایس (Psoriasis)موثر است. سلیکا نقش مهمی در جذب مواد معدنی ایفا می کند و می تواند دراستحکام و برگردان کلسیم استخوانها و رسوب زدایی بافتهای نرم از رسوبات کلسیم موثر است و موجب رشد استخوان طبیعی و جلوگیری از پوکی استخوان میگردد.سلیکون می تواند باعث حفظ تعادل میان کلسیم و منیزیم گردد. سلیکون می تواند درتقویت استخوان بندی عضلانی(Musculoskeletal) جلوگیری از آسیب دیدگی و ترمیم استخوانها در ورزشکاران و افراد دیگر موثر باشد. مکمل سلیکون می تواند فرآیند پیری را به تاخیر بیندازد. هنگام تولد، بدن دارای بالاترین سطح سلیس می باشد که با

افزایش سن این مقدار کاهش می یابد. با کاهش سطح طبیعی سیلیس در بدن

علائم و نشانه های پیری مانند کاهش حجم استخوانها، خشکی و چین و چرک

پوست، سستی دندانها و لثه ها و ریزش مو آشکار می گردد. سلیکون آلومینیم موجود در آب و سایر منابع غذایی را ئیدرکسی آلومینوسلیکات(hydroxyalumino silicates ) محلول که قادر به عبور در سیستم گردش خون در نغر نبوده تبدیل می کند و در نتیجه بر اثر این فرآیند مهم و حذف آلومینیم از بدن موجب جلوگیری از گسترش بیماریهای آلزایمر و پارکینسون است. سلیکون با تحریک Condroblasts موجب رسوب سولفات کندراتین و اسید Hyaluronic در ماترکیس غضروف می شود. از آنجا که سلیکون موجب افزایش و تاثیر سلفات گلوکز امین که خود پیش نیاز سلفات کندراتین و اسید Hyaluronicمی باشد و در کنترل دردهای مفاصل موثر بوده همچنین درمحافظت و بهبود زخمهای معده و آرتریت ( بهبود بافتهای پیوندی) نقش موثری را ایفا می کند.

کارکرد نقش سلیکون

1- این ماده، عامل میان پیوندی، تأمین کننده قدرت و انعطاف پذیری کلاژن و الاستین بافتهای پیوندی است.

2- این ماده جهت سنتز کلاژن غضروف و استخوان ضرورت دارد. به صورت اسید سیلیسیک در موکوپلی ساکاریدها (Mucopoly Saccharides) که اجزاء ساختاری بافتهای پیوندی است ظاهر می گردد.

3- این ماده در متراکم شدن استخوان ضروری است.

4- این ماده می تواند موجب تقویت فرآیند رشد شود.

5- این ماده کارکرد صحیح آنزیمProly hydroxylase که در تشکیل کلاژن استخوان، غضروف و سایر بافتها پیوندی نقش دارد ضروری است.

جهت تأثیر گذاری بیشتر سیلکای موجود فرمول شامل 200 میلی گرم کلسیم سیترات است. سلیکون موجب افزایش جذب کلسیم می گردد. و همانند سلیکون کلسیم نیز نقش مهمی در رشد طبیعی استخوان ایفا می کند. کلسیم موجب تنظیم ضربان قلب، تولید انرژی کارکرد سیستم ایمنی و نفوذ پذیری غشای سلولی می گردد. کمبود کلسیم مانند سلیکون موجب سرعت بخشیدن به فرآیند پیری و یبوست می گردد.

بسته بندی: این محصول در قوطی های مخصوص به رنگ قهوهای تیره و بدون منفذ جهت محافظت در برابر اکسایش بسته بندی گردیده است.

درجه خلوص تضمین شده: این فرآورده شامل هیچ گونه مواد حیوانی و عاری از هرگونه ماده افزودنی است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

نوزده − 16 =